چگونه جذاب و دلربا باشیم ؟ بهترین روشهای جذابیت دلربایی و شیفته کردن و عاشق و جذب کردن مردان و زنان

خانمها بیشتر عاشق مردانی می شوند که ... !!؟

خانمها بیشتر عاشق مردانی می شوند که ... !!؟

خانمها بیشتر عاشق مردانی می شوند که ... !!؟

یک پژوهش در استرالیا نشان می‌دهد که زنان بیشتر عاشق مردان معمولی می‌شوند که حضور بیشتر در منزل دارند و اکثر وقت خود را به کار اختصاص نمی‌دهند.

یک پژوهش که در استرالیا صورت گرفته است حاکی از آن است که زنان مردان معمولی را بیشتر از مردان شاهزاده و میلیونر و قهرمانان ورزشی برای ازدواج می پسندند.

این پژوهش که بر روی تعداد زیادی از زنان استرالیایی انجام شد نشان می دهد که زنان استرالیایی از مردان معمولی به خاطر حضور بیشتر در منزل، احترام وقت قرارها و حضور به موقع در آنها بیشتر از مردان مهمی که اکثر وقت خود را به کار خود اختصاص می دهند تمایل دارند.

این پژوهش شامل مقایسه مردان معمولی با شاهزاده ها، میلیونرها و قهرمانان ورزشی می شد که نتایج آن اهمیت مردان معمولی برای زنان را نشان می داد.

نويسنده : مجتبی


جواب به یک نظر
سلام دوستای گلم امروز یه نظری برام اومده بود که صدف خانوم گذاشته بود دوست داشتم بنویسم و خودتون بهش جواب بدین ...

dige oon zamani ke aghayoon bayad yad migereftan chejoori dele khanoomaro be dast biaran gozashte
intori shode ke harcheghadr dokhtari bi haya tar bashe va bishtar cheshme pesararo paroo kone shayad betoone kasio baraye khodesh peyda kone!

ولی من خودم فقط تو چند کلمه میگم :

دنیا هر جوری باشه و مردم هر جوری بشن هنوز هستن پسرایی که برای بدست آوردن دل و چشمای پاک یه دختر حاضر باشن جون بدن ...


نويسنده : مجتبی


داستانی از جذابیت واقعی

داستان جذابیت واقعی!

دختر جوانی با مادرش نزد شیوانا آمدند. مادر دختر گفت: "دخترم بسیار زیباست و وضع خانوادگی ما هم خوب و عالی است. پسر همسایه ما قرار بود به خواستگاری دخترم بیاید و به همین خاطر به بسیاری از خواستگارهای او جواب رد دادیم. اما هفته پیش باخبر شدیم که پسر همسایه به سراغ زنی شوهرمرده و زشت‌رو رفته است که دو بچه از شوهر قبلی‌اش دارد و وضع مادی‌اش اصلا خوب نیست و با او ازدواج کرده است. دخترم از این بابت بسیار غمگین و ناراحت شده است و می‌گوید چرا چنین اتفاقی افتاده است در حالی که از لحاظ منطقی همه چیز به نفع دختر من بوده است. هم زیبا بوده و هم مال و ثروت کافی داشته است؟"

شیوانا با تبسم گفت: "جذابیت که به مال و ثروت نیست! جذابیت چیزی است که اگر وجود داشته باشد محبوب از فرسنگ‌ها راه دور شبانه و در بدترین شرایط، خودش را به آب و آتش می‌زند تا به دلبر و دلداده‌اش نزدیک‌تر شود. زیبایی اصلا جذابیت نیست چون وقتی انسان مجذوب کسی شده باشد حتی اگر محبوبش به دلیل حادثه‌ای زیبایی‌اش را از دست بدهد باز کنار او می‌ماند. جذابیت ثروت هم نیست چون وقتی برای کسی جذاب باشی حتی اگر پولی هم در بساط نداشته باشی باز برای آن فرد مهم نیست و او حاضر است تمام ثروتش را به تو بدهد تا کنار تو باشد. دختر تو شاید زیبا و ثروتمند باشد اما مطمئنا برای آن پسر همسایه جذاب نبوده که فرد به ظاهر متفاوت‌تری را به او ترجیح داده است."

دختر جوان که این سخنان را شنید با خشم و عصبانیت فریاد زد و به پسر همسایه دشنام داد و با صدای بلند گفت: "او اگر شعور داشت فرق زباله و گل را می‌فهمید."

شیوانا با لبخند گفت: "شک ندارم پسر همسایه این خودبینی و فخرفروشی و دشنام‌گویی دختر تو را بارها دیده است و تک‌تک این رفتارها برای از بین بردن جذابیت یک انسان کفایت می‌کنند. به نظرم به جای این‌که دنبال دلیل برای خواستنی نبودن، در بیرون خانه خود بگردید کمی به سمت خود نگاه کنید و در رفتارها و گفتارها و شیوه زندگی خود دنبال دلیل جذاب نبودن بگردید. اگر این نقص‌ها را در وجود خود جبران کنید مطمئنا خواستگارهای بهتری جذب شما خواهند شد."

منبع مطلب


نويسنده : مجتبی


تست سنجش احساس صمیمیت به دیگران

جملات زیر احساسات افراد را نسبت به خودشان و دیگران بیان می کند. هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد مهم این است که شما چه احساس و باوری در مورد خودتان دارید.
 
جملات زیر احساسات افراد را نسبت به خودشان و دیگران بیان می کند. هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد مهم این است که شما چه احساس و باوری در مورد خودتان دارید. هر جمله را با دقت بخوانید و بگویید تا چه میزان با آن موافق یا مخالف هستید و با توجه به راهنمای زیر به پاسخ هایتان امتیاز بدهید:
کاملا موافقم = ۴ ، تقریبا موافقم = ۳ ، تقریبا مخالفم = ۱ ، کاملا مخالفم = ۰
مثلا اگر با سوال شماره یک کاملا موافقید امتیاز ۴ را در مقابل آن درج فرمایید.
۱- بسیاری اوقات نسبت به خودتان احساس خوبی ندارید.
۲- بسیاری از عقاید و افکار دیگران بی معنی است.
۳- معمولا به دیگران شکایت نمی کنید حتی اگر لازم باشد.
۴- به سختی می توانید خودتان باشید، حتی در جمع دوستانتان.
۵- خجالتی هستید.
۶- عقاید دوستانتان کمی بر شما تاثیر می گذارد.
۷- زمانی که دوستانتان به مشاوره و راهنمایی نیاز دارند برایتان دشوار است به آنها راهنمایی های لازم را بکنید و ایده ای ارائه دهید.
۸- دوست دارید اوقات فراغت تان را به تنهایی سپری کنید و در خلوت خودتان باشید.
۹- توانایی هایی دارید که چندان مهم نیستند.
۱۰- نمی خواهید توسط افرادی که نمی دانند باید چه کار کنند مورد اذیت و آزار قرار بگیرید.
۱۱- اگر فرد جدیدی اطرافتان باشد خودتان را به او معرفی کرده و او را با دیگر دوستانتان آشنا می کنید.
۱۲- ما در دنیایی زندگی می کنیم که افراد نامهربان زیادی در آن حضور دارند.
۱۳- به نظر خودتان فردی هستید که می تواند در هر زمینه ای موردی با ارزش و مثبت بیابد.
۱۴- اگر فردی نزد شما بیاید و با شما صحبت کند فورا هر کاری را که مشغول آن بوده اید متوقف کرده و به طور کامل به او توجه می کنید.
۱۵- اگر آشنایی، از شما مبلغی قرض بخواهد به او قرض می دهید.
۱۶- اگر یکی از دوستانتان به جای دوری برود برای مدتی احساس ناراحتی می کنید.
۱۷- فردی خوشحال و مهربان هستید.
۱۸- همیشه به صحبت های دیگران با حوصله گوش می دهید حتی اگر نظرتان با آنها مخالف باشد.
۱۹- همیشه کارهایی را که می خواهید رای دیگران انجام دهید فراموش می کنید.
۲۰- اگر وقت آزاد داشته باشید ترجیح می دهید در خلوت خودتان مطالعه کرده یا تلویزین تماشا کنید.
۲۱- به راحتی عصبانی می شوید.
۲۲- اگر مدتی از دوستانتان بی اطلاع باشید تلاشی برای برقراری ارتباط یا مطلع شدن از وضعیت آنها نمی کنید.
۲۳- در محل کارتان از دیگران درخواست کمک نمی کنید.
۲۴- گاهی اوقات احساس می کنید در دنیا هیچ کسی را ندارید.
۲۵- مشهور و محبوب نیستید.
۲۶- هنگامی که در تلاش برای رسیدن به اهدافتان هستید شنیدن صحبت های افرادی که نمی دانند چه می گویند و هدفی ندارند آزارتان می دهد.
۲۷- برای تشویق دیگران به دنبال کردن اهدافشان یا انجام فعالیت های مفید تلاشی نمی کنید.
۲۸- امروزه مردم دیگر مانند گذشته صادق و وفادار نیستند.
۲۹- رفتارتان با دیگران را صمیمانه می دانید.
۳۰- برقراری ارتباط با یک غریبه برایتان ساده است.
۳۱- زمانی که دوستانتان بیمار می شوند برایشان هدیه می فرستید و یا به آنها تلفن می زنید.
۳۲- معمولا به مهمانی های زیادی دعوت می شوید.
۳۳- خودتان را فردی سخاوتمند می دانید.
۳۴- مردم معمولا زمانی که مشکل دارند نزد شما می آیند.
۳۵- زمانی که متوجه می شوید کسی به کمک نیاز دارد هر کاری که داشته باشید کنار می گذارید و به کمک او می شتابید.
۳۶- مردم معمولا به درستی متوجه رفتار و گفتار شما نمی شوند.
۳۷- گاهی اوقات ساکت و گوشه گیر می شوید.
۳۸- طوری رفتار می کنید که دیگران بتوانند به سادگی آنچه را که در فکر خود دارند با شما در میان بگذارند.
۳۹- هنگام صحبت با دیگران معمولا فقط گوش می دهید و افکار و عقایدتان را برای خودتان نگه می دارید.
۴۰- به نظرتان یافتن دوست خوب دشوار است.


نحوه محاسبه امتیاز:
ابتدا فقط برای سوالات ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۳۶، ۳۷، ۳۹، ۴۰، به جای هر پاسخی که عدد چهار در مقابل آن گذاشته اید عدد صفر، به جای سه عدد یک، به جای یک عدد سه و به جای صفر عدد چهار بگذارید.
بعد از این کار تمام اعداد یک را با صفر جایگزین کنید و در نهایت اعداد به دست آمده را با یکدیگر جمع بزنید تا امتیاز نهایی شما به دست آید.
معنای صمیمیت در این آزمون با معنای متداول آن در جامعه و دیگر آزمون های روانشناسی تا حدودی متفاوت است. این موضوع از دیدگاه دیگری مورد توجه واقع شده است. شاید با نگاه اول احساس کنیددر این آزمون صمیمیت به معنای ارتباط عمومی و یا توانایی سازگاری با اطرافیان به کار رفته و یا این موضوعات در تست حاضر تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند .

اما به اعتقاد طراح این تست، دکتر جان ریزمن صمیمت دارای چهار ویژگی است. درک از خویشتن، آمادگی پذیرش دیگران، توانایی ستودن سایرین و در نهایت بیزاری جستن از دیگران. به همین دلیل است که طرز تفکر و نگاه ما به خویشتن تاثیر بسیار مهمی بر روابط و تعاملات ما با دیگران دارد.

اگر گمان کنیم توانایی هایمان اهمیتی ندارند، ویژگی های مهم و خوشایندی نداریم و یا برای دیگران فرد جالبی نیستیم قطعا نمی توانیم با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنیم و حتی سعی می کنیم تا حد ممکن از روابط اجتماعی بپرهیزیم. آمادگی پذیرش دیگران، جهت در نظر گرفتن احساسات، باورها و عقایدشان، به تمایلات ما بازمی گردد و نیز این مساله که به آنها اجازه دهیم بخشی از زندگی ما باشند توانایی ستودن دیگران به معنی تمایل ماست به ایجاد احساس خوب در دیگران و ترغیب آنها به برقراری ارتباط با ما و در نهایت بیزاری جستن از دیگران نیز در مورد افرادی به کار می رود که ترجیح می دهند از برقراری ارتباط با دیگران اجتناب کنند چرا که اینگونه ارتباطات موجب می شود احساسات ناخوشایندی را تجربه کنند.
نکته جالب در مورد این تست این است که افرادی که امتیاز کمتر از ۱۱۶ کسب کرده اند در مقایسه با افرادی که امتیاز بالاتر از ۱۱۶ به دست آورده اند دوستان بیشتری دارند اما در مقایسه با گروه دوم رضایت کمتری از ارتباطاتشان احساس می کنند و با وجودی که دوستان زیادی دارند خود را در موقعیت های اجتماعی، فردی خجالتی و حساس می پندارند و معمولا تنهایی را ترجیح می دهند.

 روانشناسان در تلاشی جهت درک این نکته که چه مساله ای این دو گروه را از یکدیگر متمایز می کند سوالات بسیاری در مورد موقعیت های مختلف اجتماعی از هر دو گروه پرسیدند. به عنوان مثال از آنها پرسیده شد تصور کنید دوستی نزد شما آمده و می گوید احساس می کنم باید فرار کنم، به نظر شما چه کار کنم؟ پیشنهاد افرادی که در این آزمون امتیاز کمتری کسب کرده بودند بهتر و قابل قبول تر از افرادی بود که امتیاز بالاتری داشتند. البته این مساله به این معنی نیست که افرادی که در ارتباطات با دیگران صمیمت کمتری دارند نمی دانند در تعامل با دیگران باید چه بگویند یا چه رفتاری داشته باشند، آنها نیز توانایی و شایستگی های افراد صمیمی را دارند، اما در موقعیت های مختلف مثلا هنگامی که از قبل برای دریافت خبر آماده شده باشند افراد صمیمی به میزان قابل توجهی بهتر و مثبت تر از افراد غیرصمیمی رفتار می کنند.

روانشناسان نکات ریشه ای در بروز این مشکلات را دریافته اند. افرادی که امتیاز کمتری در این آزمون کسب کرده اند می دانند که در موقعیت های مختلف به دیگران چه بگویند اما مشکل آنها اینجاست که نمی دانند چگونه بگویند. متخصصان در زمینه مهارت های اجتماعتی می توانند به این افراد کمک کنند تا تغییراتی در خود ایجاد کنند، تغییراتی در زمینه مهارت های غیرکلامی وزبان بدن.
قطعا مهمترین این آموزش ها ارتباط چشمی است. افرادی که امتیاز کمتری به دست آورده اند در زمینه درک از خویشتن ضعیف تر از دیگران بوده و ترجیح می دهند از حضور در محافل اجتناب کنند، به همین دلیل به صحت و درستی آنچه می خواهند بگویند اعتماد ندارند در حالی که طبق بررسی های بی شماری که بر روی این افراد انجام شده است عقاید و باورهای این افراد از گروهی که امتیاز بالاتری کسب کرده اند به میزان قابل توجهی ارزشمندتر و اجرایی تر است. اعتماد به نفس پایین این افراد آنها را از برقراری ارتباط چشمی بازمی دارد و به جای آن ترجیح می دهند هنگام صحبت به جای نگاه کردن در چشم مخاطب به زمین خیره شوند.
این تنها یک نمونه ازغ رفتارهای غیرکلامی است که به آن اشاره کردیم. تعداد این رفتارها و پیام هایی که از آنها استنباط می شود بسیار زیاد است. دریافتن این نشانه ها دشوار است اما همگی قابل تشخیص هستند. برای همه ما بارها اتفاق افتاده که فردی عنوان می کند آماده کمک به ماست اما در برخورد با او ناخودآگاه احساس می کنیم صبر و حوصله کافی ندارد و شاید نتواند کار را به پایان برساند. اگر از رابطه با دوستان و آشنایانتان رضایت ندارید شاید رفتارهای غیرکلامی و زبان بدن آنها یکی از عوامل ایجاد کننده این احساس در شما باشد.
زمانی که با طرف مقابلتان ارتباط چشمی برقرار می کنید، سعی داشته باشید علاقه خودبه ادامه رابطه یا صحبت های او را به شکلی واضح نشان دهید. به دیگران توجه کنیدو این توجه را آشکارا بروز دهید. هنگامی که دوستی با شما صحبت می کند، به چشمانش نگاه کنید، لبخندی بر لب داشته باشید و علاقه خود را بیان کنید. برای سلامتی و زندگی دوستانتان اهمیت قایل شوید، برای برقراری یا حفظ ارتباط دوستانه و صمیمی با اطرافیانتان علاوه بر کلام به راه های دیگری نیاز دارید تا آنها را به سوی خود جذب کنید.
اگر شما هم از افراد مورد بحث هستید باید همیشه به خاطر داشته باشید که شما توانایی های زیادی دارید و آن توانایی تشخیص راه درست از نادرست است، شما می توانید ارتباطات دوستانه و صمیمانه ای با اطرافیانتان برقرار کنید چرا که تحقیقات گسترده ای بر روی افراد مختلف صورت گرفته است و نتایج این تحقیقات بیانگر آن است که افرادی که در این آزمون امتیاز کمتری کسب کرده اند در مقایسه با افرادی که امتیاز بالاتری کسب کرده اند دوستان بیشتری دارند اما صمیمیت آنها با دوستانشان کمتر است.

برای تغییر تنها کافی است دو گام بردارید:

گام اول اینکه دیدتان را نسبت به خودتان تغییر دهید و در گام دوم باید انتظاراتتان را تغییر دهید یعنی انتظارتان از آنچه که ممکن است با تغییر دادن خودتان اتفاق بیفتد.
توانایی برقراری روابط صمیمانه با دیگران از جمله توانایی هایی است که از ابتدا و در سنین ابتدایی کودکان قابل تشخیص است. بعضی کودکان به سادگی همسالانشان را به سوی خود جذب می کنند اما پس از گذشت اندک زمانی به سادگی از طرف دوستانشان طرد می شوند. این کودکان در بزرگسالی به این باور می رسند که برای دیگران جذاب و دوست داشتنی نیستند و کم کم از بیان کردنآنچه در ذهن خود دارند اجتناب می ورزند و تعجبی ندارد که این افراد در برقراری ارتباط صمیمانه با سایرین با مشکلات مختلفی مواجه شوند.
افرادی که امتیاز کمی در این آزمون کسب کرده اند باید نگاهشان به خود را تغییر دهند. البته اگر می خواهند ارتباط صمیمی تری با دیگران برقرار کنند باید توانایی هایشان را تقویت کنند تا بتوانند دوست بهتری باشند. سپس باید انتظارات خود را از روابط صمیمانه متعادل سازند. اگر شما از این دسته افراد هستید باید بدانید که می توانید روابط دوستانه داشته باشید، می توانید درست و نادرست را تشخیص دهید. زمانی که بتوانید آنچه را در ذهنتان دارید به درستی بیان کنید دلیلی باقی نمی ماند که سایرین از برقراری ارتباط صمیمانه با شما اجتناب کنند. اگر تلاش کنید قطعا در آینده به فردی مبدل می شوید که برای دوستی و مشورت بهترین گزینه است .


:: موضوعات مرتبط: مطالعات علمي در مورد رابطه
نويسنده : مجتبی


روشی برای شوخ طبع بودن
دانشمندان نظر نهایی شان را اعلام کرده اند و گفته اند شوخ طبعی ناشی از تخطی آرام و بی خطر از مسیرهای معمولی زندگی است و آدم های شوخ طبع کسانی هستند که قوانین دنیا را بدون آن که کسی آزرده شود، نادیده می گیرند.

ما اصولا زمانی موضوعی را خنده دار می بینیم که آن موضوع برخلاف شیوه ها و شکل های پذیرفته شده معمولی زندگی مان به نظر برسد. اما به شرطی که این تفاوت بی خطر باشد و زننده به نظر نرسد.

پس از این به بعد بعضی کارها رو که به شکل عادی انجام میشه جور دیگه انجام بده برا اینکه سرت رو درد نیارم با نوشته هام خلاقیت خودت رو به کار بنداز حتمان به نتیجه میرسی موفق باشی ...نويسنده : مجتبی


همیشه سر این بایست ؟؟؟
برای اینکه همیشه جذاب و دوست داشتنی باشید ...

برای اینکه توی روابط با دوستان و اطرافیانت همیشه به خوش نامی مشهور و معروف باشی ...

این نکته رو رعایت کن :

وقتی قولی می‌دهید باید حتماً سر آن بایستید و اگر می‌دانید نمی‌توانید از عهده آن برآیید بهترین کار این است که صادق باشید و به دوستتان بگویید که نمی‌توانید قولتان را نگه دارید.

اگر می‌گویید که در یک تاریخ و ساعت مشخص جایی خواهید بود یا کاری خواهید کرد، به هر قیمتی شده باید آن را انجام دهید.نويسنده : مجتبی


جوك بگو، سر كار بگذار حرف بزن


چند توصیه کاربردی برای افزایش همگانی مهارت صحبت کردن در جامعه.توصیه اول؛ همه را سر كار بگذارید

شما از صبح كه بیدار می‌شوید تا آخر شب كه به خواب ناز فرو‌می‌روید، انتخاب‌های زیادی برای تمرین كردن دارید. اصلا همین كه به اعضای خانواده می‌خواهید سلام كنید، همین كه می‌خواهید به راننده تاكسی بگویید شما را به كجا برساند، به همكاران خیرمقدم و صبح به خیر عرض كنید، همه‌ آن فرصتی برای تمرین كردن است. صدایتان را قوی كرده و با همان صدای قوی و رسا و پرطنین تمرین كنید. برای همكاران‌تان یا دوستان‌تان یك ماجرای بامزه را تعریف كنید ولی قبلش در ذهنتان به این فكر كنید كه چه‌جوری قرار است تعریفش كنید. اصلا همه را سر كار بگذارید و آنها را تبدیل به مورد تمرینی خودتان بكنید؛ هم فال است و هم تماشا.توصیه دوم؛ بزن زیر آواز

آواز خواندن، صدا را باز كرده و طنین خاصی به صدای شما می‌بخشد. البته سعی كنید بیشتر با صدای زمزمه‌وار آواز بخوانید تا اینكه با صدای بلند. ضمن اینكه در اماكن عمومی كه نمی‌توانید با صدای بلند آواز بخوانید؛ البته اگر خجالت نكشیدید، اشكالی ندارد. اما زمزمه كردن، اثرش بیشتر و خجالتش كمتر است. پس از همین حالا، بزنید زیر آواز.توصیه سوم ‎؛ دوبله كنید

این توصیه را یكی از وبلاگ‌ها نوشته بود و خیلی هم باحال بود. سعی كنید دیالوگ‌هایی را كه دوست دارید، از توی فیلم‌ها حفظ كنید و بعد مدام برای خودتان تكرار كنید. لحنتان هم همان باشد. از كجا معلوم، شاید فردا چنگیز جلیلوندی، منوچهر والی‌زاده‌ یا بهرام زندی از آب در آمدید.توصیه چهارم ؛ بفروشید

یكی از سخنرانان معروف كشورمان، در مصاحبه‌ای كه با او داشتم، توصیه عجیبی به من كرد. او گفت سعی كنید دستفروشی یا فروشندگی كنید و چیزی را بفروشید. این مورد، خوش‌بیانی و قدرت اقناع و سخنرانی شما را به‌شدت رشد داده و باعث افزایشش خواهد شد و همچنین باعث خواهد شد تا كمرویی و خجالتی بودن‌تان كم‌كم از بین برود. برای سخنرانی جلوی جمع، باید كمی پررو باشید و این تمرین، فرصت پررو شدن را به شما خواهد داد.توصیه پنجم؛هیچ فرصتی را از دست ندهید

از هر فرصتی كه دم دست‌تان هست، برای افزایش مهارت سخن گفتن استفاده كنید. اظهارنظر كنید، پیش‌قدم شوید تا پیشنهادهایتان را مطرح كنید، جوك بگویید، شوخی كنید، آدرس بدهید، آدرس بپرسید و البته همه این كارها را با این محوریت انجام بدهید كه صرفا تمرینی هستند برای بهتر سخن گفتن‌های شما؛ یعنی این كارها را خودبه‌خود انجام‌ ندهید؛ كاملا حساب‌شده انجام بدهید.

منبع مطلب

نويسنده : مجتبی


چگونه سلام کنیم و دست بدیم ؟

يک آقاي جنتلمن بايد سعي کنه موقعيت شناس خوبي باشه و حدس بزنه که بهتره اول به کي سلام کنه . موقع سلام کردن هي تکون نخوره و کج و راست نشه ، خيلي ريلکس تو چشم هاي شخص مقابل نگاه کنه و بگه : سلام ! ( نکته : از اصطلاحات مرکب از قبيل سلام عليکم و ... به شدت خود داري کنيد . ) موقع سلام کردن سعي کنيد اسم طرف مقابل رو هم به زبون بياريد ، مثلا بگيد : سلام امیر جان ! ( به خاطر داشته باشيد که امیر جان کاربرد بسيار عميق تر و تاثير گذارتري از آقا امیر داره . )

از نوع دست دادن يک آقا به خوبي ميشه به ميزان جنتلمنيتش پي برد . بعضي ها با قدرت تمام - انگار که طرفشون قهرمان وزنه برداري دنياست - دست ميدن . اينجور وقتا انگشت هاي طرف مقابل تا مرز له شدگي پيش ميره ، به خصوص اگه انگشتر هم دستش باشه . بعضي ها آروم تر ، اما با صميميت تمام ( ! ) دست مي دن ، انگار که سال هاست پسر خاله هستن و گاهي وقتا يادشون مي ره دست طرفو ول کنن !

اما يک آقاي جنتلمن ، بايد مثل آدم هاي افليج دست بده . يک آقا هيچ وقت براي دست دادن نبايد دستش رو دراز کنه . اگر خانوم مقابل دستش رو جلو آورد(استغفراالله*) ، بايد خيلي نصفه نيمه کاره و عين اشخاصي که دستشون لمسه ، در حد بند انگشت دست طرف رو بگيره و مطلقا هم فشار نده . اينجا به خاطر داشته باشيد که هر چه لمس تر و فلج وار تر ، با کلاس تر !نويسنده : مجتبی


داستانی در مورد عشق ورزی

دختر جوانی چند روز قبل از عروسی آبله سختی گرفت و بستری شد.

نامزد وی به عیادتش رفت و در میان صحبتهایش از درد چشم خود نالید..

بیماری زن شدت گرفت و آبله تمام صورتش را پوشاند. مرد جوان عصازنان به عیادت نامزدش میرفت و از درد چشم مینالید. موعد عروسی فرا رسید.

زن نگران صورت خود که آبله آنرا از شکل انداخته بود و شوهر هم که کور شده بود. مردم میگفتند چه خوب عروس نازیبا همان بهتر که شوهرش نابینا باشد.

20 سال بعد از ازدواج زن از دنیا رفت، مرد عصایش را کنار گذاشت و چشمانش را گشود. همه تعجب کردند.
مرد گفت: "من کاری جز شرط عشق را به جا نیاوردم".

منبع مطلب


نويسنده : مجتبی